Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kawasaki novinky 2012 /2

14. 6. 2012

 V rozlehlém showroomu v Brně Židenicích byly v pátek představeny novinky Kawasaki pro sezónu 2012. Zároveň byly objasněny důvody neúčasti zelené značky na výstavách v Brně a v Praze. Podle slov ředitele společnosti ASKO KC pana Antonína Daniela značka Kawasaki letos zaujala postoj se obou výstav oficiálně neúčastnit a nabídnout pouze rozšířenou otevřenou dobu na svém showroomu v Židenicích. Důvodem je hlavně neustálé soupeření  dvou pořadatelů výstav Incheby (Motocykl) a BVV (Motosalon), kdy se ve stejném termínu konají dvě výstavy a návštěvník tak nenajde všechny značky pod jednou střechou. 

Proto  byla prezentace zelené značky omezena pouze na účast dealera firmy SA Moto na výstavě v Praze a prezentace několika novinek na stánku časopisu Motoráj v Brně. Kompletní sortiment si zájemci mohli prohlédnout v již zmíněných Židenicích. Dalším důvodem byla malá návratnost investice vložené do prezentace a stánku na výstavě. Pro další roky jejich zájem na účasti stále trvá, takže je možné, že se příští rok značka ukáže opět v Praze.
Jestli je toto správný přístup k  zákazníkovi necháme ke zvážení každého motorkáře. Každopádně se letos můžete těšit na tyto novinky:

 

Nový model Kawasaki Versys 1000, který vychází z motoru Z1000 a měl by oslovit hlavně dálkové cestovatele. Použití řadového čtyřválce u cestovního endura je samo o sobě velmi odvážnou koncepcí, a určitě nejsme sami koho zajímá, jak taková kombinace bude fungovat v praxi.
Dvojice modelů ER6n a ER6n prošla před sezónou 2012 menší modernizací v oblasti rámu a kyvní vidlice, drobné změny nastaly také u kompresního poměru, což má přinést nižší spotřebu paliva. Navenek poznáte rozdíl oproti předchozím modelům podle nové přístrojovky, a mladší zájemci určitě ocení možnost jednoduchého snížení výkonu na 25 nebo 35 kW.
Tři sta z místa - i takový titulek by se mohl objevit vedle hypersportu ZZR1400. Ten se letos může pochlubit celou řadou vylepšení: větším zdvihovým objemem motoru, lepším průběhem výkonu, vyšším kroutícím momentem, novou kontrolou trakce, tužším rámem, nižší hmotností a dalšími vychytávkami.


Všechy nové modely už máme slíbené na testování, a v průběhu sezóny se s vámi podělíme o jízdní dojmy. 

Páteční prezentace na prodejně v Žarošické ulici dále pokračovala představením závodních speciálů, které se značkou Kawasaki spojují týmy světové úrovně Osička MX racing a Intermoto.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 17300
Měsíc: 167
Den: 2